

55. susret mladih u Komušini – dan vjere, zajedništva i novih nadahnuća…
Ovogodišnji 55. Dan mladih u Komušini okupio je velik broj hodočasnika iz različitih krajeva Vrhbosanske nadbiskupije. Među sudioncima bile su i sestre Milosrdnice s provincijalnom predsjednicom povjerenstva za postoral mladih s. Antonetom Martić koje su okupljenima predstavile karizmu vlastite Družbe na Sajmu zvanja i poslanja. Zajedno sa sestrama u Komušinu su hodočastili i mladi župe Osova kako bi i sami stekli nova iskustva i pobliže upoznali jedan jednostavan, drugačiji,

sestra_bijela
prije 7 dana1 min čitanja


Obljetnica smrti s. Cecilije Grgić i vlč. Filipa Lukende
Župa Presnače kod Banja Luke je 12. svibnja s tugom i ponosom obilježila 31. obljetnicu od mučeničke smrti s. Cecilije Grgić, milosrdnice i vlč. Filipa Lukende. Obilježavanje godišnjice najprije je započelo pohodom mjestu njihove mučeničke smrti u župnom stanu, a zatim se nastavilo sv. misom u župnoj crkvi i svetištu sv. Male Terezije koju je sa nekoliko svećenika i umirovljenim banjolučkim biskupom Franjom Komaricom predvodio banjolučki biskup mons. Željko Majić. U prigodnoj

sestra_bijela
15. svi1 min čitanja


Proslava svetkovine sv. Lujze u Derventi
U subotu, 9. svibnja, zajednica sestara u Derventi proslavila je svetkovinu sv. Lujze de Marillac kojoj je posvećena njihova kućna kapela. U zajedništvu sa sestrama iz Dervente, ovoj proslavi pridružile su se sestre iz Banja Luke i Žepča, na čelu sa provincijalnom poglavaricom s. M. Augustinom Matijević. Euharistijsko slavlje predslavio je vlč. Marko Slišković, župnik u Derventi. U svojoj propovijedi, između ostalog vlč. Marko je istaknuo kako je važno ne zaboraviti što nam I

sestra_bijela
10. svi1 min čitanja










.jpg)
















_JPG.jpg)




















